İngilizce kelime bilgisi geliştirme yolları Nelerdir? konusarakogren.com

---

İngilizce öğrenmenin iyice içine girmeye başladıkça artan kural ve cümle yapıları ile birlikte kelime öğrenmeye çalışmak, kelime bilgisini geliştirmek de sizi zorlayabilir. Kelime bilgisini geliştirmek adına herkes kendisine uygun bir yöntem seçerek İngilizce kelime bilgisi geliştirme yolları denemesi gerekmektedir. İngilizceyi iyi bir şekilde öğrenmek ve rahat bir şekilde kendinizi ifade edebilmek için kelime bilgisinin iyi olması gerekmektedir. Herkes için farklı yöntemler vardır ve kişi kendine uygun olan yöntemi seçmelidir. İngilizce kelime bilgisi geliştirme için kelimeleri cümle içinde kullanmak etkili bir yöntemdir. Öğrenilen kelime havada kalmamış olur. Kelimenin daha kalıcı olması için aralıklı olarak cümle içinde kullanmak daha etkili olacaktır. Kullandığınız cümle günlük hayattan çağrışım yapacak bir ifade olur ise kelimeyi öğrenmeniz çok daha kolay olacaktır. Etiketleme yöntemi sayesinde görsel zekası gelişmiş kişiler daha kolay öğrenecektir. Eşyaların üzerine İngilizce karşılığını yazıp etiketlediğiniz zaman sürekli göreceğiniz için akılda kalması kolay olacaktır. Eş anlamlı kelimelerin birlikte ezberlenmesi de etkili bir yöntemdir. Kelimeler eş anlamlı olduğu için sürekli birbirlerini çağrıştıracaklar ve bir kelime öğrenirken aynı anda birkaç kelime öğrenmiş olacaksınız. Aynı anlama gelen kelimeler öğrenip birbiri yerine kullanmak da kelime dağarcığını geliştirecektir. Kelimeleri öğrenirken hayal etmek kelimelerin kalıcılığı artırır ve öğrenmenizi kolaylaştırır.

İngilizce konuşma becerisinin geliştirilmesi için distributives gibi sıfatların bilinmesi önemlidir. Sıfatların öğrenilmesi ile ifade becerisi gelişir ve kendimizi daha rahat anlatma imkanı bulmuş oluruz. Sıfatları öğrenmek için kendinize en uygun yöntemin seçilmesi çok önemlidir. Öğrenilen sıfatların sürekli pratik yaparak kullanılması gerekmektedir ki kalıcılığı sağlanmış olsun. Sıfatların öğrenilmesi kelime dağarcının geliştirilmesi için sürekli tekrar yapmak çok etkili olacaktır. Düzenli tekrar yapmak öğrenilmesi gereken her konu için vazgeçilmez bir yöntemdir. Yeni bir şey öğrenildiğinde not alınması da etkili bir yöntem olacaktır. Notlar alındığı zaman unuttuğunuz zaman bile dönüp tekrar bakıp bilgilerinizi tazeleyip hatırlamanızı sağlayabilirsiniz. Bilmediğiniz bir kelimeyi not alıp araştırdığınız zaman daha kalıcı olacaktır. Çünkü merak duygusu ile hareket edildiği için kalıcılık artmış olacaktır.

Aynı zamanda bilmediğiniz bir şeyi kendiniz araştırıp öğrenmeye çalıştığınızdan not aldığınız kelimenin unutulması daha zor olacaktır. konusarakogren.com/blog/ingilizce-isimler/ adresinden yararlanarak da İngilizce kelime dağarcığınızı geliştirebilirsiniz. Pratik öğrenme yolları öğrenip bilgilerinizin kalıcılığını arttırabilirsiniz. Sitede günlük düzenli zaman ayrılıp İngilizce ile ilgilenildiğinde öğrenmek çok daha kolay olacaktır. İngilizce film ve İngilizce kitap gibi yerlerde karşınıza en çok çıkacak İngilizce isimler derlenmiştir bu sitede. En çok kullanılan 25 İngilizce  kadın ismi ve 25 İngilizce erkek ismi ile sürekli karşılaşmanız oldukça mümkün. Bu adres sayesinde bu isimlere göz aşinalığı sağlayabilir ve karşılaştığınızda garipsememenizi sağlayabilirsiniz. İngilizce de en çok kullanılan 25 ismi merak ediyorsanız bu adres tam size göre.

Bunlarıda Sevebilirsin...